Форум за комуникация на български език

Current TICK

no avatar
User

bat_Gosho

4

Sat Aug 01, 2015 7:11 am

Current TICK

by bat_Gosho » Sat Aug 01, 2015 7:30 am

Здравейте г-н Сотев.

Най-напред искам да ви поздравя за SOL - много добро начинание и въпреки, че имам някои забележки вие и вашият екип сте свършили страхотна работа. Надявам се(и ви го желая искрено), че тази игра ще стане поне толкова легендарна, колкото беше алиансът SoL! ;)

Никъде в играта не може да се види (или поне аз не успях да намеря) кой е текущият тик - с изключение на сорс-кода, където на едно място инициализирате променливата currentTick. Според мен на играчите им е необходимо да имат тази информация. Също така мисля, че да изведете това инфо не би трябвало да представлява никакъв проблем. По мое виждане в горният ляв ъгъл в ресурс-контейнера (преди часовничето за Next tick) е идеалното място на Current tick.
no avatar
User

soteff

495

Tue Feb 03, 2015 5:27 pm

Re: Current TICK

by soteff » Sat Aug 01, 2015 9:11 am

Здравей Бат Гошо :),

Текущият тик го бях сложил преди, но не помня по каква причина го махнах. Затова го намираш и в Source Code-а.

Ще го върна пак при следващия релийз.
no avatar
User

bat_Gosho

4

Sat Aug 01, 2015 7:11 am

by bat_Gosho » Sat Aug 01, 2015 9:49 am

Много благодаря, г-н Сотев.

Дано причината, поради която сте махнали Next tick-а да не е сериозна (и лесно отстранима) за да може да се запази, като постоянен фийчър.
Като поразцъкам още малко играта ще си позволя да споделя още някое и друго свое мнение/идея/препоръка. Надявам се да не съм досаден.

А иначе...аз по-скоро вече клоня към "дяд"... но т.к. нямам честта да ви познавам (въпреки, че получих вътрешна информация, че сте играли в SoL) реших малко да се подмладя... ;)

Желая ви приятен уикенд.

П.С. Въпреки пословичната си скромност не мога да пропусна да се похваля, че аз съм причината за последната седмица да се регнат няколко юзъра (естествено все SoL-аджари). ;)
no avatar
User

soteff

495

Tue Feb 03, 2015 5:27 pm

by soteff » Sat Aug 01, 2015 6:27 pm

Много благодаря за рекламата :)

Хубав уикенд и на теб.